Kroužky minigolfu

"Na minigolfu mě baví, že se u toho musím soustředit". Ela, 10 let

"Líbí se mi, že mám možnost se pořád zlepšovat. Na začátku to vypadá jako nemožné a pak jak se zlepšuju, to je normální". Dominik, 13 let

"Mně se líbí všechny ty různé míčky. A jak jsou různé překážky". Tomáš, 10 let

Talentovaný pětiletý špunt Lukáš, pro kterého je minigolf velkou vášní
Talentovaný pětiletý špunt Lukáš, pro kterého je minigolf velkou vášní

Kroužky minigolfu organizujeme už od září 2013. Jsou vhodné pro děti od 5 do 15 let.

Máte pocit, že vaše dítě je příliš "zlobivé"? Připadá vám jako hyperaktivní, má ADHD? Výborně, minigolf kultivuje schopnost koncentrace a je vhodné i pro ně, máme s takovými dětmi zkušenosti. Zjistila se jedna překvapivá věc - totiž, že osoby s poruchou pozornosti se skvěle soustředí pod tlakem. Zní to jako paradox, ale je to taková světlá stránka této poruchy. Tak moc totiž tito lidé touží po soustředění, že si nacházejí takovéto momenty. A tím, jak se do nich dostávají, ještě více, se v nich dále zlepšují. Více se můžete dočíst v příspěvku o ADHD a golfu/minigolfu

Ať už se jedná o jakékoliv dítě, najde si na kroužku nové kamarády a bude se učit zvládat své emoce. Na kroužcích se dotýkáme takových témat jako je sebekontrola, sebedůvěra, sebevědomí a trpělivost.

Z našich kroužků vzešli dokonce už i tři juniorští reprezentanti a dokonce jedna juniorská mistryně světa.

V popředí budoucí reprezentanti, v pozadí současní minigolfoví reprezentanti a mistryně světa s trenérem
V popředí budoucí reprezentanti, v pozadí současní minigolfoví reprezentanti a mistryně světa s trenérem

Kurzy probíhají ve středy pro pokročilé a ve čtvrtky pro začátečníky vždy od 17 do 18 hodin. Turnusy běží od října do ledna a od února do června. Je možné nastoupit i do rozběhnutého kurzu. Kurzovné je 2 500 Kč za pololetí za dítě, při pozdějším nástupu je cena přepočítána.

Na úvod je potřeba zakoupit vybavení v hodnotě cca 2 000 Kč, které vydrží sloužit několik dlouhých let. Zprostředkujeme koupi přímo od výrobce případně použité vybavení od bývalých hráčů za ještě výhodnějších cen. Nepotřebné vybavení můžeme vykoupit zpět. 

Kroužky vede zkušený trenér s licencí trenéra minigolfu B třídy, Tomáš Navrátil.

Minigolfové naděje
Minigolfové naděje